Angelini Pharma

AP Site 1030X302

ANGELINI PHARMA V ČESKÉ REPUBLICE

Angelini Pharma je farmaceutická divize Angelini Industry. Skupina začala před téměř 100 lety jako malá farmaceutická laboratoř a během let se rozrostla na přední mezinárodní skupinu ve zdravotnictví, která působí v oblasti léčiv.

Angelini Pharma Česká republika s.r.o. s necelou stovkou zaměstnanců je lídrem ve zdravotnictví se zaměřením na oblasti centrálního nervového systému (CNS) a duševního zdraví, včetně bolesti a vzácných onemocnění. Společnost je také předním hráčem v segmentu Consumer Health s velmi úspěšnými OTC.

ANGELINI PHARMA GLOBÁLNĚ

Produkty Angelini se prodávají v přibližně 70 zemích. Společnost působí přímo ve 25 zemích, zaměstnává více než 3 000 lidí a komercializuje své produkty ve více než 70 zemích prostřednictvím strategických aliancí s předními mezinárodními farmaceutickými skupinami.

V rámci své internacionalizační strategie se Angelini Pharma soustředila také na rozvoj v zemích s vysokým růstovým potenciálem.

Angelini Pharma vykázala v roce 2020 obrat více než 1 miliardu EUR, zhruba polovinu tvoří export.

Angelini Pharma je integrovaná farmaceutická společnost s rozsáhlým výzkumem a vývojem, který vyvinul důležité molekuly, jako je trazodon a benzydamin.

Současný výzkum se zaměřuje na nemoci a poruchy nervového systému, bolest, zánět a vzácná onemocnění, se zvláštním důrazem na výzkum nových léčebných postupů pro dětskou populaci. Výzkum zahrnuje partnerství veřejného a soukromého sektoru s uznávanými akademickými institucemi a centry celosvětového významu. Vědecká síť a partnerství hrají důležitou roli při vytváření inovací.

Výrobní závody Angelini světové třídy využívají nejmodernější technologie a mají plnou certifikaci pro standardy kvality a respekt k životnímu prostředí.

V Itálii se hotové farmaceutické výrobky vyrábějí v závodě v Anconě, zatímco průmyslová továrna v Aprilii vyrábí farmaceutické suroviny. V Caselle se vyrábí dezinfekční a sanitační prostředky pod značkou Amuchina. Tyto lokality široce využívají obnovitelné zdroje energie a splňují kritéria udržitelnosti. A konečně závod v Albany (Georgie, USA) vyrábí samozahřívací zábaly pod značkou ThermaCare® a závod v Barceloně (Spagna) vyrábí doplňky stravy, jako je Pastillas Juanola.

  1. OBRAT €1 MILIARDA

    Obrat skupiny Angelini Pharma se více než ztrojnásobil mezi roky 2000 a 2020, z €240,8M na více než €1 miliardu

  2. ZAMĚSTNÁVÁ 3000 LIDÍ

    Více než 190 výzkumníků a 1000 zaměstnanců v obchodních odděleních

  3. PŘÍTOMNA V 70 ZEMÍCH

    Naše produkty se prodávají ve více než 70 zemích. Přímé zastoupení v 25 zemích světa.